ВИДЕО Ковачевски: СДСМ ќе го изгради стадионот што ВМРО-ДПМНЕ напразно го ветуваше


Во осумте години од своето владеење, на сите избори, без разлика дали биле локални, парламентарни или претседателски, ВМРО-ДПМНЕ нудеше проекти за изградба на ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција на Васко Ковачевски, Носител на пратеничката листа на СДСМ за ИЕ 5: Почитувани сограѓани, Изминаа 8 години од владеењето на ВМРО ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Тоа што го започнавме на 13 април, кога голем број битолчани покажаа дека се подготвени за промени, треба да го завршиме в недела. Одлучете дали ќе дадете ...
| | веќе видена | слични

За разлика од власта на ВМРО-ДПМНЕ, која не набави нови еко автобуси ниту мерна станица за контрола на квалитетот на воздухот, ниту пак жичница на Пелистер, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските ...
сите 700 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 700 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 352 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Додека Ковачевски се занимава со висока политика и саеми за “еднакви можности” и трча да и одоброволи на Бугарија, додека Ахмети си потпевнува песни во ...
сите 163 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО Ковачевски: СДСМ ќе го изгради стадионот што ВМРО-ДПМНЕ напразно го ветуваше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: