Стартниот тим против Удинезе

Како што и предходно се најавуваше, ова се фудбалерите кои го започнуваат вечерашниот натпревар. Буфон – Касерес, Огбона, Kиелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Џовинко, Љоренте . Шанса за настап од клупата за резерви ќе чекаат: Сторари, Рубињо, Пелузо, Бонучи, Исла, Падоин, Видал, Вучиниќ, Тевез, Освалдо, Кваљарела.
| | веќе видена | слични

Леонардо Бонучи и Стефан Лихштајнер се суспендирани за следниот натпревар од Серија А против екипата на Болоња . Мечот се игра во сабота од 18.30 часот во Торино. Бонучи иако не настапи на вчерашниот натпревар против Удинезе успеа од клупата за резерви да заработи жолт картон кој е осми за него сезонава по што автоматски следува пауза од еден натпревар, што е втора суспензија за него во тековната сезона. Лихштајнер пак го заработи четвртиот жолт картон сезонава и ова ќе биде прв натпревар за него сезонава кој ќе го пропушти поради суспензија. Кај гостите од Болоња нема казнети фудбалери за овој натпревар.
| | веќе видена | слични

Останато

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 545 | | | веќе видена

Предлозите на премиерот Заев за нови министри и заменици кои ќе влезат во владиниот кабинет и во дел од министерствата, стигнале до Собранието. Според ...
сите 116 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стартниот тим против Удинезе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: