Бонучи и Лихштајнер суспендирани за мечот со Болоња


Леонардо Бонучи и Стефан Лихштајнер се суспендирани за следниот натпревар од Серија А против екипата на Болоња . Мечот се игра во сабота од 18.30 часот во Торино. Бонучи иако не настапи на вчерашниот натпревар против Удинезе успеа од клупата за резерви да заработи жолт картон кој е осми за него сезонава по што автоматски следува пауза од еден натпревар, што е втора суспензија за него во тековната сезона. Лихштајнер пак го заработи четвртиот жолт картон сезонава и ова ќе биде прв натпревар за него сезонава кој ќе го пропушти поради суспензија. Кај гостите од Болоња нема казнети фудбалери за овој натпревар.
| | веќе видена | слични

По вчерашниот ден за одмор кој го добија фудбалерите после триумфот во Удине, денес во тренинг центарот во Виново тие се вратија на тренинзи, со што започнаа подготовките за натпреварот против Болоња. Мечот се игра во сабота од 18.30 часот на Јувентус арената во Торино, во рамките на 34 коло од Серија А. Поради суспензија кај Јувентус натпреварот ќе го пропуштат Леонардо Бонучи и Стефан Лихштајнер. Ова е видеото од денешниот тренинг во Виново.
| | веќе видена | слични

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 378 | | | веќе видена

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 328 | | | веќе видена

Воислав ЗАФИРОВСКИ Долго размислував дали вреди да се пишува на темата Рекет, за инволвираните во аферата, особено за Јанева и генералите кои "после битката" ...
сите 227 | | | веќе видена

Предлозите на премиерот Заев за нови министри и заменици кои ќе влезат во владиниот кабинет и во дел од министерствата, стигнале до Собранието. Според ...
сите 116 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бонучи и Лихштајнер суспендирани за мечот со Болоња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: