Чадиев ветува трговски центар и затворен пазар во Велес


2 копии
3 копии
3 копии

Славчо Чадиев, кандидатот за градоначалник на општина Велес, на денешната прес-конференција промовираше уште еден значаен проект-изградба на затворен пазар и ...
| | веќе видена | слични

Положбата и состојбата на постојниот градски пазар овозможуваат, преку Јавно приватно партнерство, да се покрие дел од пазарот и на тој начин да се добие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека има дополнителни слободни термини за вакцинација на возрасни групи граѓани од 73 и 74 години. -Термините се отворени и ...
сите 454 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чадиев ветува трговски центар и затворен пазар во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: