Пендаровски: Повеќе боли внатрешната блокада на државата на нејзиниот пат кон ЕУ


„Велат дека тие договори не ги признаваат и ако дојдат на власт ќе ги поништат, наместо да ги отворат и да видат што пишува во нив, дека Македонци постојат, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и актуелен шеф на државата Стево Пендаровски ги негира обвинувањата на опозицијата дека ќе го бојкотира вториот круг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на СДСМ за претседател на Македонија, Стево Пендаровски, по големиот пораз во средата, денеска ја продолжи кампањата со средба со жителите на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска ја продолжи кампањата со средба со жителите на Крушево и порача дека борбата продолжува од нула, како да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Борбата почнува од нула, како да немало прв круг“, рече Пендаровски пред крушевчани негирајќи ги обвинувањата на опозицијата дека ќе го бојкотира вториот круг ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на првиот круг од претседателските избори кога кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ освои убедливо повеќе гласови од кандидатот на СДСМ, Стево ...
| | веќе видена | слични

„Силно верувам дека може да ја направиме промената. Но за да успееме потребни сме сите заедно да се стремиме кон една цел. Аваја има знаење, лубов и чест кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
сите 199 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 308 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Повеќе боли внатрешната блокада на државата на нејзиниот пат кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: