24 годишник со „ренџ ровер“ се обидел да прегази полицајци


2 копии

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против М.Д.(32) од Росоман поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Неовластено изработување, ...
| | веќе видена | слични

Уапсени две млади лица кои со закана со огнено оружје ограбиле казино во тетовско. - На 24.04.2024 во 10.50 и во 12.25 часот полициски службеници од СВР Тетово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера, во 18.45 часот, полициски службеници од СВР Тетово пред влезот на основно училиште во Тетово го привеле Ѓ.Ј. (37) од Тетово затоа што агресивно се ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 22.15 часот во Гостивар, полициските службеници од ОВР-Гостивар го лишиле од слобода Ш.Е.(60) од Гостивар, по претходна пријава дека го фотографирал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 488 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 384 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 230 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 167 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 103 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

24 годишник со „ренџ ровер“ се обидел да прегази полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: