Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот


Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на Уставот, а особено Преамбулата тоа е едно мало текстче што му претходи на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски, денеска го оствари своето гласачко право на првиот круг од претседателските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изјавата за медиуми, Ковачевски посочи дека  денеска е првиот чекор кон определување на правецот кон кој ќе се движи државата.  „Денес е голем ден, прв круг ...
| | веќе видена | слични

„Денеска е голем ден – прв круг претседателски избори. Очекувам граѓаните да го искористат во голем број своето гласачко право. Денеска е првиот чекор кон ...
| | веќе видена | слични

На вечерашниот митинг во општина Центар, кандидатката за пратеничка во Изборна единица 1 од редовите на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Милена ...
| | веќе видена | слични

Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
| | веќе видена | слични

Носителот на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 2, предводена од СДСМ и Коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски, на средба со граѓани во Куманово ...
| | веќе видена | слични

„Само СДСМ и Коалицијата за европска Македонија може да го предводи обединувањето на граѓаните и на државата зад една заедничка идеја – идејата за европска ...
| | веќе видена | слични

Секој од вас е еднакво важен и за нашата сегашност и за нашата иднина како држава, рече на денешниот митинг во Сопиште претседателот на СДСМ, Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Не држат изјавите на Ахмети со кои се обидува мултиетничкиот „Европски фронт“ да го претстави како претставник на Албанците, бидејќи самиот овој фронт се ...
сите 364 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката за јавна дипломатија на Стејт департментот на САД, Елизабет Ален, која престојува во ...
сите 116 | | | веќе видена

На 19.05.2024 околу 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Штип-Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „даеву ...
сите 163 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 499 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: