Момче се обидело да силува 68-годишна жена во Македонска Каменица


3 копии
2 копии
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 73-годишниот А.К. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 317 | | | веќе видена

Коалицијата „Вреди“ на почетокот на јавната седница пред Управниот суд ја повлече тужбата по одлуката на ДИК за одбивање на нивниот приговор за избирачко место ...
сите 342 | | | веќе видена

Рече дека лекарите му дозволиле да помине само неколку минути со тешко повредениот Фицо, пренесува Та3. „Лекарите во Банска Бистрица завршија одлична работа. ...
сите 351 | | | веќе видена

Идната Влада во Македонија на Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ има намера како главен приоритет да го има бизнисот и економскиот развој ...
сите 210 | | | веќе видена

Според израелските медиуми, војниците загинале вчера во пријателски оган од израелски тенкови за време на судир со милитанти на Хамас.според извештаите тенкот ...
сите 434 | | | веќе видена

Дали цензусот за претседател се постигна со гласовите на Албанците? Кои беа реализираните сценарија на албанските политички партии и коалиции околу изборот на ...
сите 699 | | | веќе видена

Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави дека разрешувањето на директорот на Клиниката за токсикологија Данил Петровски не е ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момче се обидело да силува 68-годишна жена во Македонска Каменица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: