Хамас го отфрли предлогот за договор со заложниците


2 копии
5 копии

Хамас објави триминутно видео на кое наводно е прикажан 23-годишниот израелско-американски заложник Херш Голдберг-Полин. На видеото, Голдберг-Полин го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Бараме независна истрага за сомнежите и околностите на тоа откритие, бидејќи тоа создава впечаток дека можело да има прекршување на човековите права“, рече ...
| | веќе видена | слични

Европската унија најави дека сака „независна“ истрага за масовните гробници во кругот на двете главни болници во Појасот Газа. „Бараме независна истрага за ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили (ИДФ) мобилизираа две дополнителни резервни бригади пред можното распоредување во градот Рафа во јужниот дел на Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични

Отатко Агенцијата за цивилна одбрана на Газа соопшти дека повеќе од 300 тела биле пронајдени закопани во дворот на болницата Насер во Кан Јунис, Обединетите ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации денеска повикаа на „јасна, транспарентна и веродостојна истрага“ за масовните гробници откриени во две големи болници во завојуваната Газа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Тврдењето дека израелските одбранбени сили (ИДФ) закопале палестински тела е неосновано, наведува амбасадата. Војниците, според амбасадата, „само ги ...
| | веќе видена | слични

Телата откриени во масовна гробница во Појасот Газа не биле закопани од израелски војници, туку од Палестинци, соопшти израелската амбасада во Женева. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас го отфрли предлогот за договор со заложниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: