ДРЖАВАТА НЕ МРДА СО МАЛ ПРСТ ПРЕД ЕГЗОДУСОТ НА КАДАРОТ Бизнисмени сакаат да ја разбијат илузијата дека заминувањето во странство носи и благосостојба

Време е да се донесат храбри реформи кои ќе го спречат иселувањето на младите стручни кадри за да не се соочиме, многу брзо, со празна држава без никаква ...
| | веќе видена | слични

Иако Србија има потпишано договори за меѓусебно признавање на возачките дозволи со голем број европски земји, за некои сепак е неопходно да се поседува ...
| | веќе видена | слични

Деновиве се понудија разни програми со кои се најавуваше формулата за спречување на одливот на млади луѓе и истите тие да се задржат да бидат дел од ...
| | веќе видена | слични

Според анализата на Меѓународната организација на трудот (МОТ), во европските земји има големи разлики во учеството на доходот од трудот во бруто домашниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соединетите Американски Држави во моментов не се толку обединети, но доста поделени за бројни социополитички прашања. Оваа нестабилност принуди некои ...
| | веќе видена | слични

Заедничкото истражување на Лајтхаус Репортс со ФТ, Ел Паис и Унбиас да Њус покажува дека повеќето европски земји не успеваат да обезбедат добри можности за ...
| | веќе видена | слични

Електричната енергија е еден од највиталните ресурси на човештвото, речиси сеприсутна форма на енергија неопходна за секојдневниот живот во повеќето делови на ...
| | веќе видена | слични

Резултатите на една широка анкета во земјите на ЕУ сугерираат дека граѓаните на Унијата се многу свесни за важноста на изборите во актуелниот геополитички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Четиринаесеттите претседателски избори во Иран ќе се одржат на 28 јуни“, рече Еслами, а пренесе агенцијата Иран Мехр. Тој додаде дека од Советот на чувари ...
сите 299 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 451 | | | веќе видена

Израел има намера да ја прошири воената операција во Рафа, му изјави денеска министерот за одбрана Јоав Галант на советникот на американскиот претседател Џо ...
сите 358 | | | веќе видена

Во гостување на ТБ21, Меџити нагласи дека е легитимно што ДУИ претставува мултиетничка коалиција и нагласи дека на тој начин, партијата веќе не е дел од ...
сите 256 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 134 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРЖАВАТА НЕ МРДА СО МАЛ ПРСТ ПРЕД ЕГЗОДУСОТ НА КАДАРОТ Бизнисмени сакаат да ја разбијат илузијата дека заминувањето во странство носи и благосостојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: