Мицкоски: Говорот на омраза и женомрзието имаат име Стево Пендаровски, ТОА Е ОДЛИКА НА СЛАБИ ЛУЃЕ

И покрај повикот од повеќе институции до политичките субјекти за воздржување од говор на омраза за време на предизборието, нападите кон противничкиот табор, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
| | веќе видена | слични

Кој кого навредувал, дискриминирал, оцрнувал? Кој ги прекршил правилата во предизборие и Кодексот за фер и демократски избори. Во екот на кампањата за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На 18.4.2024 Гордана Силјановска-Давкова поднесе нова преставка до Државната изборна комисија, Комисијата за заштита од дискриминација, ОБСЕ – Организација за ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател, професорката Гордана Силјановска Давкова денеска поднесе нова преставка до Државната изборна комисија, Комисијата за заштита од ...
| | веќе видена | слични

Од штабот на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори Гордана Силјановска-Давкова соопштија дека поднеле нова преставка до Државната изборна ...
| | веќе видена | слични

„Сиљановска-Давкова и ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати, на јавните собири и митинзи, искажаа лични навреди и клевети за кандидатот за претседател Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседателт, проф.Гордана Силјановска Давкова денеска поднесе нова преставка до Државната изборна комисија, Комисијата за заштита од ...
| | веќе видена | слични

Како што се наближува датумот за првиот круг за претседателски избори, што ќе се одржат на 24 април, така се засилува и реториката на кандидатите за шеф на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
сите 163 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 255 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Говорот на омраза и женомрзието имаат име Стево Пендаровски, ТОА Е ОДЛИКА НА СЛАБИ ЛУЃЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: