Израел ветува дека ќе се фокусира на ослободување на заложниците во Газа

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од пресретнатите ракети паднал врз еден магацин во пограничниот град Сдерот и се запалил. Освен материјална штета во нападот нема човечки жртви. Според ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за веродостојни извештаи за произволни или незаконски убиства, присилни исчезнувања, мачења и неоправдани апсења и убиства на новинари, се ...
| | веќе видена | слични

САД не применуваат двојни стандарди во својата политика во однос на состојбата со човековите права во Израел, изјави американскиот државен секретар Ентони ...
| | веќе видена | слични

Роднините на израелските заложници држени во Газа ќе го одбележат почетокот на Пасха, еднонеделниот празник на слободата, со нов повик до владата да постигне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
сите 199 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

Нов ден... За некои почеток на нов живот, за други почеток на одмор, интересно патување, вселување во нов дом, часови на училиште или факултет... Но не и за ...
сите 169 | | | веќе видена

решник Бектеши од Европскиот фронт во „Дневен клик“ на ТВ21 го праша Блерим Сједиу од коалицијата Вреди дали се согласуваат со ВМРО-ДПМНЕ за задолжување од ...
сите 122 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел ветува дека ќе се фокусира на ослободување на заложниците во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: