Стано: ЕУ нема двојни стандарди кон Израел и Иран и повикува на воздржаност и деескалација


ЕУ нема двојни стандарди кон Техеран и Тел Авив и ги повикува и двете страни на воздржаност и спречување на понатамошна ескалација на состојбата, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Санкциите на Европската унија се за жалење, изјави денеска шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан. Санкциите, за кои беше постигнат принципиелен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министрите на денешното заседание на Советот за надворешни работи постигнаа политички договор за проширување на постојниот Режим на рестриктивни мерки кон Иран ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон во телефонски разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го повтори ставот на Париз дека е неопходно да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика, Жозеп Борел, ја поздрави најавата на некои земји-членки дека конкретно ќе и помогнат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

На денешната средба во рамките за состојбата на Блискиот Исток ќе разговараме за пакет санкции за Иран за што треба да се согласат сите земји членки, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Испораките на проектили од 155 милиметри во Украина се очекува да почнат на крајот на мај и почетокот на јуни, изјави денеска високиот претставник на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични

Министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европска Унија денеска соопштија дека разгледуваат начини за испорака на повеќе системи за противвоздушна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 206 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стано: ЕУ нема двојни стандарди кон Израел и Иран и повикува на воздржаност и деескалација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: