Приведени повеќе затворски полицајци

Го пуштиле во кампања или избегал е дилемата по скандалот кој се случил пред околу две недели во затворот во Шутка каде затворскиот менаџмент кој го води човек ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уапсените затворски службеници во вчерашната акција на полицијата и обвинителството добија притвор и мерки на претпазливост. Шестемина кои го дозволиле ...
| | веќе видена | слични

Зулќуфли Нуредини или попознат во скопското подземје како Малиот Репки е причината поради која вчера со лисици на рацете завршија 17 затворски полицајци од ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за организиран криминал бара притвор за шестмина затворски полицајци од две смени, кои пуштиле да избега наводно болен осуденик за убиство, а ...
| | веќе видена | слични

Исто како сцена од филм. Затвореник избега од затворот Идризово со помош на 17 полицајци, а бил осуден за убиство. Инцидентот што предизвика бес и предизвика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската ознака во моменталните околности станува моќно средство на економската дипломатија. Навистина ми е жал кога слушам врвни грчки производители на ...
сите 520 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 497 | | | веќе видена

Во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 денеска гласаат болни и изнемоштени лица, како и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните ...
сите 465 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел во врска со повикот на обвинителот на Меѓународниот кривичен суд (МКС) да издаде ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес од пладневните часови на повеќе места низ Македонија атмосферата значително ќе се дестабилизира, што значи ќе има развој на нестабилна облачност, ...
сите 271 | | | веќе видена

Судскиот совет на Република Македонија на итната седница на полноќ му го одзема имунитетот на врховниот судија Наќе Георгиев со што го одобри неговиот притвор, ...
сите 71 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени повеќе затворски полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: