Малолетник кој управувал „пежо“ се забил во ѕид, повреден е тој и уште тројца малолетници

Четворица малолетници се повредени во сообраќјна несреќа што се случила вчеравечер. - На 08.03.2024 во 20.30 часот било пријавено дека на локалниот пат ...
| | веќе видена | слични

Охриѓанка си го напуштила домот и заминала да работи во странство, а оттогаш никој не може да стапи во контакт со неа. Затоа тие ја пријавиле во Полиција. „На ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
4 копии

Вчера околу 13.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Кванташки пазар во Скопје било истакнато знаме на Република Северна Македонија, на кое ...
| | веќе видена | слични

Двајца работници во текот на вчерашниот ден се здобиле со повреди додека извршувале работни задачи во фирма и куќа во Скопје и Прилеп. „На 14.03.2024 во 09.40 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Од Грција велат дека нема ратификација на Меморандумите од Преспа во сегашната ситуација. Ставот го пренeсе портпаролот на грчката Влада, Павлос Маринакис во ...
сите 404 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 179 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник кој управувал „пежо“ се забил во ѕид, повреден е тој и уште тројца малолетници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: