Роберт Просинечки - легендарен, маестрален, искрен, духовит, забавен, интересен


Во идеалниот тим со кои настапувал во кариерата, на клупа ги стави Пикси, Панчев, Шукер, Луис Енрике, Гвардиола, Хуго Санчез, Бутрагењо. Тогаш замислете кои му ...
| | веќе видена | слични

Со огромен восхит сите навивачи на Црвена Звезда, но и љубители на поранешниот југословенски фудбал, гледаат на најдобриот македонски фудбалер во историјата ...
| | веќе видена | слични

„Сите изгубивме. Да отидев ќе бев единствениот претставник на македонскиот фудбал на вакво големо натпреварување. Вардар не ме пушти поради одредени интереси“. ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот југословенски и хрватски фудбалер Роберт Просинечки кој денес е селектор на Црна Гора во големо интервју за „Мондо“ состави и идеален тим од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Управниот суд на синоќешната јавна расправа ја одби како несонована тужбата поднесена од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори 2024, против ...
сите 253 | | | веќе видена

„И додека клинички колабира, најмалку петмина од раководството и администрацијата на хирургија, меѓу кои и Адмир Дајоски економскиот директор на торакална, ...
сите 200 | | | веќе видена

Очекувам од новиот премиер да даде јасна изјава дека го почитува Договорот од Преспа и дека името на неговата земја е Северна Македонија и тоа ќе го користи во ...
сите 196 | | | веќе видена

Момчиња од неготинско се снимале додека силувале малолетничка, а потоа ја уценувале со видео материјалот. Деветнаесетгодишник ја уценувал со видео материјалот, ...
сите 230 | | | веќе видена

Во невремето што пред два дена погоди делови од САД загинаа 25 лица. За време на викендот пријавени се неколку смртни случаи во Тексас, Оклахома, Арканзас, ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски организирал состанок со неговите претходници, Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Владо Бучковски за да ...
сите 138 | | | веќе видена

Вчера, во 22.40 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 27-годишниот Г.Е., а денеска во полициска ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роберт Просинечки - легендарен, маестрален, искрен, духовит, забавен, интересен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: