Кина ја проширува транспортната мрежа за да го олесни висококвалитетниот развој

Кина постигна забележителни достигнувања во подобрувањето на транспортната инфраструктура и транспортните услуги во изминатата година, соопшти во средата ...
| | веќе видена | слични

Регионот Пекинг – Тианџин – Хебеи прави крупни чекори во интегрираниот развој. Десет години по интегрираната развојна иницијатива Пекинг – Тианџин – Хебеи ...
| | веќе видена | слични

Министрите за финансии на земјите членки на ЕУ ја поддржаа Стратегијата на Европската инвестициска банка за поддршка на приоритетите на Унијата и за успешно ...
| | веќе видена | слични

Стратегијата првенствено е насочена кон цели и активности во рамките на ЕУ, но во еден дел фокус е ставен и на ангажмани надвор од гранците на Унијата, преку ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повиците на западните сојузници да се воздржи од ескалација, од средбата на воениот врв на Израел произлезе само порака дека одмазнички контраодговор ќе ...
сите 402 | | | веќе видена

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 429 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
сите 155 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 201 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 101 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 199 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина ја проширува транспортната мрежа за да го олесни висококвалитетниот развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: