Кавги и тензии во Советот на Општина Ѓорче Петров за спорниот ДУП


Советниците во општина Ѓорче Петров не дозволија да се одржи третата вонредна седница на која требаше да се гласа за суспензија на Деталниот урбанистички план ...
| | веќе видена | слични

Стотици граѓани попладнево излегоа на протестен марш против носењето на Деталниот урбанистички план за градската четврт СЗ16 со кој се предвидува изградба на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Ѓорче Петров, предводени од советниците од СДСМ, попладнево повторно со протестен марш ќе го искажат своето незадоволство против бетонизацијата на ...
| | веќе видена | слични

„На лагата и се кратки нозете“, вели градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски во статусот на Фејсбук, по повод протестите „Не за бетонизација на ...
| | веќе видена | слични

На фејсбук страницата Наше Ѓорче во четврток е најавен протест против неодамна донесениот ДУП во Општина Ѓорче Петров кој предвидува изградба на неколку ...
| | веќе видена | слични

Разочарани поради тоа што не се одржа вонредна седница на која требаше да се стави суспензија на делови од ДУП С3 16 на Општина Ѓорче Петров, десетици граѓани ...
| | веќе видена | слични

Две вонредни седници беа закажани, но не се одржаа, откако мнозинството советници во Советот на Општина Карпош и на Општина Ѓорче Петров гласаа против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Управниот суд вечерва одржува јавна расправа по предметот оформен по поднесената тужба од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори 2024, против ...
сите 397 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев остварија средба со амбасадорот и шеф на Мисијата на ОБСЕ Килиан Вал. ...
сите 242 | | | веќе видена

Откако ЛОГА ЈА ОСУДИ ИЗЈАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА КАЦАРСКА: Партијата да не се однесува како во изборна кампања , се огласија од ВМРО-ДПМНЕ со реакција на ...
сите 99 | | | веќе видена

Очекувам од новиот премиер да даде јасна изјава дека го почитува Договорот од Преспа и дека името на неговата земја е Северна Македонија и тоа ќе го користи во ...
сите 198 | | | веќе видена

Момчиња од неготинско се снимале додека силувале малолетничка, а потоа ја уценувале со видео материјалот. Деветнаесетгодишник ја уценувал со видео материјалот, ...
сите 230 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека се залага на Украина да и се дозволи да напаѓа воените бази во Русија со оружје со долг дострел ...
сите 209 | | | веќе видена

Израел соопшти дека војната во Газа ќе продолжи најмалку до крајот на оваа година. Израел денеска испрати тенкови во Рафа. Жителите на Рафа рекоа дека ...
сите 328 | | | веќе видена

Во невремето што пред два дена погоди делови од САД загинаа 25 лица. За време на викендот пријавени се неколку смртни случаи во Тексас, Оклахома, Арканзас, ...
сите 86 | | | веќе видена

Српскиот министер за здравство на Златибор Лончар, изјави дека по сообраќајната несреќа на автопатот Белград-Ниш кај Мали Пожаревац (Младеновац), во Ургентниот ...
сите 200 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски организирал состанок со неговите претходници, Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Владо Бучковски за да ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кавги и тензии во Советот на Општина Ѓорче Петров за спорниот ДУП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: