Кој е Вадим Красиков, атентаторот кој Путин сака да го извлече од Германија


2 копии
5 копии

Aмериканскиот новинар Такер Карлсон го критикува оправдувањето на рускиот претседател Владимир Путин за инвазијата на Украина велејќи дека денацификацијата на ...
| | веќе видена | слични

Зборувајќи со водителот Лекс Фридман на подкаст објавен во вторникот, Карлсон го коментираше неговото контроверзно интервју со рускиот претседател. Поранешната ...
| | веќе видена | слични

Американскиот новинар Такер Карлсон неодамна изјави дека оние кои веруваат дека Русија можеби е вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. Во разговор со ...
| | веќе видена | слични

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден Филип Здравески 28.02.2024 / 13:45 Свет Новинарот Такер Карлсон откри шокатна вест за ...
| | веќе видена | слични

Американскиот новинар Такер Карлсон на Јутјуб каналот на блогерот Лекс Фридман спомна дека постои можност Украина да стои зад смртта на Алексеј Навални. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Алексеј Навални објави дека рускиот опозициски политичар е намерно убиен по наредба на претседателот Владимир Путин пред размената на затвореници, во ...
| | веќе видена | слични

Рускиот затвореник Вадим Красиков за кој опозиционерот Алексеј Навални наводно требало да биде разменет еден ден пред да биде убиен е грузијски државјани со ...
| | веќе видена | слични

Кој е ладнокрвниот убиец што Путин сака да го извлече од затвор во Германија? Александра Спасеска 27.02.2024 / 09:35 Свет Името Вадим Красиков неколкупати се ...
| | веќе видена | слични

Во Русија е уапсен Русин кој по инструкции на украинската тајна служба ГУР подготвувал атентат на американскиот новинар Такер Карлсон, за време на неговата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 397 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 494 | | | веќе видена

На видеото се гледаат жените, сите членови на израелските одбранбени сили (ИДФ), наредени до ѕид и нивните раце се врзани. Лицата на некои се модри и крвави. ...
сите 382 | | | веќе видена

Коалицијата „Вреди“ по денешното прегласување во изборното место 2101 во селото Ларце, Општина Желино oбјави дека има добиено уште еден пратеник во шестата ...
сите 309 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 50 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е Вадим Красиков, атентаторот кој Путин сака да го извлече од Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: