Цените на нафтата во пад на светските пазари


Членките на Организацијата на земјите извознички на нафта (OPEC) и нивните сојузници, предводени од Русија познати како групацијата OPEC+, во неделата одлучија ...
| | веќе видена | слични

Литар основен бензин и дизел во Хрватска, според моментално важечките двонеделни цени чини 1,49 евра, а без мерките на Владата бензинот би чинел 1,61 евро, а ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Планот за продолжување на намалувањата до средината на 2024 година доаѓа како додаток на претходните намалувања и на производството и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неколку земји од ОПЕК+ објавија дека за три месеци го продолжуваат намалувањето на производството на нафта за да го стимулираат пазарот, пренесоа светските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарија разгледува алтернативни извори на сурова нафта по денешната одлука да воведе ембарго на енергенсот кој до сега се обезбедуваше преку руски увоз. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 826 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 276 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 278 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 225 | | | веќе видена

Во близина на превојот Стража, утринава се случи сообраќајна несреќа во која едно возило се превртело. Се уште нема официјални информации за тоа како дошло до ...
сите 191 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата во пад на светските пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: