Земјоделието со најголем удел во сивата економија, покажуваат истражувањата

4 копии

И официјално заврши откупот на тутун од ланската реколта. Откупени се нешто помалку од 15 000 тони по просечна цена од 353 денари за килограм. Според Државниот ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 33% од Бруто домашниот производ на годишно ниво во Македонија отпаѓа на сивата економија. Над 40.000 ангажирани работници во земјоделскиот сектор се ...
| | веќе видена | слични

Развојот на инфраструктурата во цела Пелагонија како и поголемата соработка на бизнис секторот со институциите како на централно, така и на локално ниво ќе ...
| | веќе видена | слични

Подобра инфраструктура, разрешување на застојот со патните исправи за да не го кочи извозот и политиката да не се меша во бизнисот, се барањата на прилепските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи oбјави дека полицијата против него поднела кривична пријава за попречување на службено лице по член 382. Како што ...
сите 196 | | | веќе видена

Израелската војска во четвртокот ги објави, како што ги нарече, „нови и подобрени мерки“ за внесување хуманитарна помош во Појасот Газа, вклучително и изградба ...
сите 407 | | | веќе видена

Не можеме да се сетиме на ниту една добра и позитивна работа која што оваа влада на СДСМ и ДУИ ја направила, вели Христијан Мицкоски претседател на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 292 | | | веќе видена

При денешната посета на Стопанската Комора за Информатички Технологии – МАСИТ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговори на новинарско прашање во ...
сите 177 | | | веќе видена

На 10.04.2024 во 10:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица привеле седум лица мигранти од Непал, ...
сите 239 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати апел до албанската опозициска коалиција за соработка. „Сакаме да коалицираме со вас, но и да се почитуваме ...
сите 251 | | | веќе видена

Од куќата на убиецот на Данка Илиќ на вешташење се однесени се лопати, мотики, моторна пила. Дејан Драгијевиќ (50) минатата недела е уапсен под сомнение дека ...
сите 667 | | | веќе видена

Од Стопанската комора на Србија (ПКС) соопштија дека до 2 април годинава 2.239 граѓани побарале ИД број на Отворен Балкан за слободен пристап до пазарот на ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделието со најголем удел во сивата економија, покажуваат истражувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: