Подобри патишта и без застој во извозот, бараат прилепски стопанственици

Подобра инфраструктура, разрешување на застојот со патните исправи за да не го кочи извозот и политиката да не се меша во бизнисот, се барањата на прилепските ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Ги олеснавме условите за работа на сите транспортни компании, овозможивме повеќе дозволи за меѓународниот транспорт и тоа што во овој момент е најважно за сите ...
| | веќе видена | слични

Бочварски на средба со транспортерите во Југоисточниот регион: Создаваме услови за подобра работа на транспортерите, листите за приоритетно вадење на патни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата, синоќа на седница донесе одлука со којашто на професионалните возачи кои поседуваат валиден сертификат, Министерството за внатрешни работи треба да им ...
| | веќе видена | слични

Професионалните возачи со валиден сертификат ќе имаат приоритет при вадење на патни исправи одлучи Владата на вчерашната седница откако до МВР ќе биде доставен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Превозниците кои вршат патнички товарен транспорт и од Министерството за транспорт и врски имаат сертификат за професионален возач може да извадат патна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата донесе одлука за приоритетно издавање на патни документи за сите професионални возачи Филип Здравески 27.02.2024 / 19:00 Македонија Овозможуваме ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Овозможуваме непречен меѓународен транспорт и побрзо издавање на патни исправи за домашните транспортери, истакна министерот за транспорт и врски, Благој ...
| | веќе видена | слични

Владата на седница попладнево ја усвои информацијата на Министерството која, всушност, е иницијатива на здруженијата на транспортери кои на средба со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи oбјави дека полицијата против него поднела кривична пријава за попречување на службено лице по член 382. Како што ...
сите 196 | | | веќе видена

Израелската војска во четвртокот ги објави, како што ги нарече, „нови и подобрени мерки“ за внесување хуманитарна помош во Појасот Газа, вклучително и изградба ...
сите 379 | | | веќе видена

Не можеме да се сетиме на ниту една добра и позитивна работа која што оваа влада на СДСМ и ДУИ ја направила, вели Христијан Мицкоски претседател на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 289 | | | веќе видена

При денешната посета на Стопанската Комора за Информатички Технологии – МАСИТ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговори на новинарско прашање во ...
сите 177 | | | веќе видена

На 10.04.2024 во 10:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица привеле седум лица мигранти од Непал, ...
сите 239 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати апел до албанската опозициска коалиција за соработка. „Сакаме да коалицираме со вас, но и да се почитуваме ...
сите 251 | | | веќе видена

Од куќата на убиецот на Данка Илиќ на вешташење се однесени се лопати, мотики, моторна пила. Дејан Драгијевиќ (50) минатата недела е уапсен под сомнение дека ...
сите 667 | | | веќе видена

Од Стопанската комора на Србија (ПКС) соопштија дека до 2 април годинава 2.239 граѓани побарале ИД број на Отворен Балкан за слободен пристап до пазарот на ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подобри патишта и без застој во извозот, бараат прилепски стопанственици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: