Заврши откупот на тутунот, родот преполовен

Во новиот мандат на СДСМ со мене како премиер, ги зголемуваме субвенциите на 750 милиони евра, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва во Прилеп ...
| | веќе видена | слични

На тутунарите годинава ќе им бидат исплатени за 20 денари повисоки субвенции за тутунот, односно 100 денари за прва, 90 за втора и 80 денари за трета класа. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Просечната откупна цена на тутунот од 2017 година до сега постојано расте, што е доказ дека политиките на СДСМ даваат резултат, порача претседателот на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тутунскиот комбинат од Прилеп за 35 денари ќе ја зголеми откупната цена за килограм прва класа ароматичен тутун од ланската реколта. Од актуелните 330 на 365 ...
| | веќе видена | слични

И официјално заврши откупот на тутуно и се затворија сите откупни пунктови. Како што предвидеа и представнците на производителите откупените количества на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 На средбата беше заклучено дека е постигнат заеднички успех, откупено е целото производство од реколтата 2023 и тоа по рекордно висока цена од 365 денари по ...
| | веќе видена | слични

И официјално заврши откупот на тутун од ланската реколта. Откупени се нешто помалку од 15 000 тони по просечна цена од 353 денари за килограм. Според Државниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши откупот на тутунот, родот преполовен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: