Земјоделскиот сектор „рај“ за сивата економија

Вкупно 33% од Бруто домашниот производ на годишно ниво во Македонија отпаѓа на сивата економија. Над 40.000 ангажирани работници во земјоделскиот сектор се ...
| | веќе видена | слични

Развојот на инфраструктурата во цела Пелагонија како и поголемата соработка на бизнис секторот со институциите како на централно, така и на локално ниво ќе ...
| | веќе видена | слични

Подобра инфраструктура, разрешување на застојот со патните исправи за да не го кочи извозот и политиката да не се меша во бизнисот, се барањата на прилепските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Живееме во едно политичко мочуриште во кое што за жал граѓаните се чувствуваат дека се граѓани од втор ред. Имаме неколкумина околу Али Ахмети кои се дел од ...
сите 439 | | | веќе видена

Аналитичарите сметаат дека Нетанјаху создава ескалации и кризи кои ја продолжуваат војната во Појасот Газа за да остане подолго на власт. Двајца аналитичари ...
сите 373 | | | веќе видена

Следува голема промена на времето. До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во вторник во ...
сите 175 | | | веќе видена

Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен, соопшти денеска Елена Петрова, дополнителен заменик-министер за финансии и според неа, со ова ...
сите 108 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото Шумраковац, како и резервоарите за вода, објави Телеграф. ...
сите 372 | | | веќе видена

- Во однос на законот за помош на Украина, во моментов го разгледуваме. Размислуваме да го направиме тоа во форма на заем, а не само подарок. Продолжуваме да ...
сите 110 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Општина Прилеп заедно со градоначалникот Јовчевски и кандидатите за пратеници да го најавиме големиот народен митинг кој се случува во ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделскиот сектор „рај“ за сивата економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: