„Благодетите“ од „Преспа“: Македонка од Франција дошла во Македонија, но не ја пуштиле да се врати со пасош со РМ

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Млад скопјанец кој имал успешна кариера и стигнал до ниво да биде шеф на кујна на крузер кој угостува 1.800 туристи се соочува со страшни последици од правниот ...
| | веќе видена | слични

Го најдоа ли Македонците патот до Европа со стар пасош? Влез во Србија со лична карта со „Северна“, па влез во Хрватска со „Република Македонија“ и оттаму кон ...
| | веќе видена | слични

Уште еден Македонец сподели искуство како со пасошот со старото име на државата влегол во Хрватска. - Со стар пасош можеш било каде освен во матична држава, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Корисник на социјалните мрежи објави видео во кое може да се види дека со стар пасош на кој нема „северна без проблем влегол во Хрватска, на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До Италија со пасош Република Македонија. Еве во каков ризик и понижување Бујар, Маричиќ и Талат ги турнаа македонските државјани кои неодложно мораат да ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот готвач Виктор Настески, кој работеше како шеф на кујна (Executive Chef) на крузер за бродската копанија „P&O Cruises“, остана без работа поради ...
| | веќе видена | слични

Виктор Настески (44) од Скопје кој работеше како шеф на кујна (Executive Chef) на крузер за бродската копанија „P&O Cruises“, останал без договор за ...
| | веќе видена | слични

Виктор Настески и стана познат на јавноста, со тоа што редовно објавуваше на социјалните мрежи за голготата со која се соочува поради истечениот пасош. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Благодетите“ од „Преспа“: Македонка од Франција дошла во Македонија, но не ја пуштиле да се врати со пасош со РМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: