Подготвен закон за нов бизнис во Македонија со електрична енергија - складирање


Министерството за економија достави предлог за нов Закон за енергетика по повеќе од пет години, со кој ќе се уредуваат новите видови на бизниси со продажбата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Mega S Power, водечка компанија за зелена, чиста и обновлива енергија, го објави отворањето на своите нови канцеларии во Северна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Развојната банка изминатите пет години кога светот се сочуваше со кризи незапаметени на глобални размери, одигра значајна улога во зачувување на ликвидноста на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во изминатите пет години, кога светот се соочуваше со кризи незапаметени во глобални размери, Развојната банка одигра значајна улога ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски на заедничката прес-конференција со Развојната банка ја истакна важноста од континуираната поддршка на компаниите, пред сè, малите ...
| | веќе видена | слични

Кире Наумов, главен извршен директор на Развојна банка зборуваше за работењето на Банката и подвлече дека во насока на декарбонизација на глобално ниво, а во ...
| | веќе видена | слични

Се наметна како неопходност да биде законски регулирана струјата што се произведува од многуте фотонапонски централи што се градат и допрва ќе се градат. ...
| | веќе видена | слични

Експертите, енергетичарите, регулаторите, сите сметаат дека земјава е крајно време да добие Министерство за енергетика. Но, до сега ниту една Влада не го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Победата на републиканецот Доналд Трамп на претседателските избори во САД во 2024 година може да ги загрози глобалните напори против климатските промени, ...
| | веќе видена | слични

Трамп, кој ја минимизира важноста на климатските промени, минатата недела рече дека кога ќе дојде на власт ќе се откаже од сегашното американско ветување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 425 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подготвен закон за нов бизнис во Македонија со електрична енергија - складирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: