Лоши вести од Германија, фрчат откази во хрватските производители на мебел

Секоја трета компанија за производство на мебел во Хрватска веќе го намалила бројот на вработени, а причината е претстојната рецесија. Нарачките паѓаат велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ планира мерки за штедење, додека „Ауди“ планира да ја намали работната сила. Германскиот автомобилски гигант ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот производител на чевли „Дајхман“ ќе затвори два бренда и ќе затвори 28 продавници ширум земјата, објавуваат медиумите. Според локалните медиуми, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лоши вести од Германија, фрчат откази во хрватските производители на мебел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: