Германската економија на „стаклени нозе“

Здравственото истражување на компанијата „Штада“ за 2023 година открива дека за мнозинството Европејци настинката не е пречка за блискост со партнерот. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стабилно и убедливо мнозинство жители на членките на Европската Унија чувствуваат дека нивните земји имаат полза од Унијата, но бараат поактивни промени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Истражувањето нарачано од Европскиот парламент во пресрет на претстојните европски избори покажа дека повеќе од 70 отсто од граѓаните сметаат дека ...
| | веќе видена | слични

Во 2024 година германските компании не очекуваат закрепнување. Тие со месеци се борат со високата инфлација, флуктуации на цените на енергијата и геополитичка ...
| | веќе видена | слични

Испитаниците наведоа бројни причини, но најчеста причина е тоа што ЕУ го одржува мирот и ја подобрува соработката меѓу земјите. „Резултатите од истражувањето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 57 | | | веќе видена

Грција нема да прифати било какво прекршување на меѓународниот договор и треба да се концетрираме на реорганизација на МВР и да го забрзаме процесот на ...
сите 55 | | | веќе видена

Обединета Македонска Дијаспора (ОМД), ги повикува сите Македонци кои живеат надвор од Македонија, независно од обновата на своите пасоши, доколку нивното ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германската економија на „стаклени нозе“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: