Јаневски: Гoдинава ќе се исполнат очекувањета од 3.2 милиони ноќевања и 530 милиони евра прилив од туризмот

Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот на Република Северна Македонија, денеска во Битола, ги промовираше резултатите од спроведувањето на двогодишниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каде стигна македонскиот туризам во регионални и во европски рамки? Државата вели дека се приклучуваме кон светот и остваруваме сѐ повисоки приходи во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Туристичката индустрија во македонската економија инкасираше 471,59 милиони долари за првите три квартала од 2023 година, соопшти денеска Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Како да се задржат транзитните туристите, кои се на минување покрај Велес, или тие кои го посетуваат градот да останат повеќе од просечните 1,6 дена забележани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
сите 233 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 292 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во гостување на ТВ21 повторно на темата валидност на пасошите кои не содржат Северна. ...
сите 66 | | | веќе видена

Голем црн чад се рашири низ Скопје од запалени пластични контејнери на булеварот Партизански одреди. Пожарникарите се на терен, а огнот е изгаснат. „Гореа три ...
сите 63 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ И СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ВО ТРКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ Раководството на СДСМ попладнево донело одлука да поддржи втор претседателски мандат на Стево ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаневски: Гoдинава ќе се исполнат очекувањета од 3.2 милиони ноќевања и 530 милиони евра прилив од туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: