Само ако воведе електронски визи, државата многу ќе му помогне на туризмот

Каде стигна македонскиот туризам во регионални и во европски рамки? Државата вели дека се приклучуваме кон светот и остваруваме сѐ повисоки приходи во ...
| | веќе видена | слични

По скратена постапка се предлага нов предлог-закон за измена и дополнување на Законот за постапување со бесправно изградени објекти. Измените ги поднел ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Време зa читање: 2 минути Турците и во октомври се најбројните гости во Македонија. Со месеци наназад се на врвот од листата насловена „број на туристи и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. декември 2023 (ИНПРЕС) – Од почетокот на годинава заклучно со ноември во општинската каса легнале речиси 19,5 милиони денари по основ на туристичка ...
| | веќе видена | слични

На сите страни се гради, но според дозволите за иведување на таа активност, кои за една година се намалени за 12,9 отсто, се чини дека интересот е во некоја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 439 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само ако воведе електронски визи, државата многу ќе му помогне на туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: