„ИМАТЕ ПОНУДА НА МАСА, ТРЕБА ДА ЈА ЗЕМЕТЕ,АКО НЕ ЈА ЗЕМЕТЕ И ВРТИТЕ ГРБ НА ИСТОРИЈАТА“: Тоа ќе ја чини вашата економија и повеќе луѓе ќе ја напуштат земјата- О'Брајан за патот на Македонија


Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Аеродром и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски во рамки на работната посета на Брисел, оствари средба со Директорот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членството на Република Македонија во Европската Унија е клучно за спроведување на реформите, смета американската амбасадорка во земјава Анџела Агелер. По ...
| | веќе видена | слични

„Дали Софија, или Вашингтон сега нѐ тера да внесеме бугарски ‘Тројански коњ’ во Уставот? Кој нè прекрсти и нè разнебити како народ: Атина или Вашингтон? Името ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е подготвен да му помогне на заменик државниот секретар на САД Џејмс О’Брајан при набавка на нов автомобил. Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Ако на некој му е потребен мој совет какво патничко возило моторно возило да купи му стојам на располагање, кажа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Како во опозициската партија гледаат на јавните критики од американскиот дипломат О’Брајан? За овие и други актуелни прашања, гостин во Вестите е Влатко ...
| | веќе видена | слични

Професорот и екс министерот за финансии Трајко Славески му одржа лекција на американскиот помошник државен секретар О’Брајан на тема продажба и купување на ...
| | веќе видена | слични

Видовте ли сега дека вината не е кај нас како што миловаат да не викаат “опозиција на опозицијата” ниту пак кај фракционерите внатре во ВМРО туку кај самиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Кој лаже и кому не може да му се верува слушнавме најубаво вчера од помошникот државен секретар на Америка и од кого ни кола не треба да се купи и за кого не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на Алексеј Навални, Кира Јармиш денеска рече дека неговото тело не било во мртовечницата во Салехард, град во близина на затворската колонија ...
сите 198 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците на Арбен Таравари и партиите од коалицијата Европски сојуз за промени (ЕСП), Демократско движење, Движењето БЕСА и Алтернатива, денеска ...
сите 275 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека владејачката коалиција го малтретира народот со тоа што не го гласа законот кој тие го поднесоа за продолжување на рокот на личните ...
сите 167 | | | веќе видена

Четворица мигранти се пронајдени вчера при контрола на патничко возило кај наплатната станица Демир Капија, а возачот е приведен. Министерството за внатрешни ...
сите 262 | | | веќе видена

Според судските документи, Бремер, која тогаш имала 18 години, на интернет го запознал тогаш 21-годишниот Дарин Шилмилер од Индијана, кој се претставувал како ...
сите 7 | | | веќе видена

32 години на историјата на Република Македонија и Република Cеверна Македонија, потврдуваат едно – дека без СДСМ не постои Европска Макеоднија. Вие погледнете ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ИМАТЕ ПОНУДА НА МАСА, ТРЕБА ДА ЈА ЗЕМЕТЕ,АКО НЕ ЈА ЗЕМЕТЕ И ВРТИТЕ ГРБ НА ИСТОРИЈАТА“: Тоа ќе ја чини вашата економија и повеќе луѓе ќе ја напуштат земјата- О'Брајан за патот на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: