ВИДЕО | Фирми од Словенија дојдоа во Македонија: „Лов“ на работници со олеснети услови за работна виза


Кога пристигнавме во скопскиот хотел „Хилтон“, наидовме на стотина наши сограѓани што се договараа за работа со словенечките работодавачи. Настанот „Живеј и ...
| | веќе видена | слични

Во Галеријата на НЛБ Банка во Скопје денеска ќе се одржи настан за отворениот повик за кофинансирање на развојни проекти во рамки на билатералната развојна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенија во првите десет месеци од годинава има издадено 3.688 согласности за единечна дозвола за престој и работа за македонски државјани, што е за 40 ...
| | веќе видена | слични

Словенија бара работници од Македонија. Им недостасува кадар во болниците, домовите за стари лица, градежништвото, угостителството и транспортот. Минималната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Фирми од Словенија дојдоа во Македонија: „Лов“ на работници со олеснети услови за работна виза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: