Фиторе Пацоли: Албанија не е со нас кога е потребно, Косово не може да ги исполни штетните барања

Пратеничката на движењето „Самоопределување“, Фиторе Пацоли, смета дека одлуката на албанскиот премиер Еди Рама да ја откаже седницата на двете влади е голема ...
| | веќе видена | слични

Косовски политичар го нападна косовскиот премиер Албин Курти дека ги уништил односите со САД. Членот на Демократскиот сојуз на Косово, Висар Аземи изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Членот на Демократскиот сојуз на Косово, Висар Аземи, истакна дека премиерот Албин Курти има проблем со целата американска политика, а не со поединците кои се ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на АБК Бека Бериша оцени дека косовскиот премиер Албин Курти ја изгубил поддршката од САД и ЕУ и ги уништил односите со Албанија. Бериша на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на Демократскиот сојуз на Косово, Авдулах Хоти, вели дека раскинувањето на односите со САД е дел од планираната програма на косовскиот премиер Албин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Косово, Албин Курти го критикуваше пратеникот на ЕУ Мирослав Лајчак за начинот на кој се работи на Заедницата на српските општини, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ДСК, Љумир Абдиџику, бара од косовската претседателка Вјоса Османи да заземе јасен став за постапките на Владата, и да побара одговорност од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на Демократската алијанса на Косово Арменд Земај ги нарече премиерите на Косово и Албанија, Албин Курти и Еди Рама, популист и олигарх, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 341 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Поранешниот премиер, исто така, ќе вети „непоколеблива поддршка на Велика Британија за Украина“ и ќе разговара за војната меѓу Израел и Хамас во Газа, соопшти ...
сите 138 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 226 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фиторе Пацоли: Албанија не е со нас кога е потребно, Косово не може да ги исполни штетните барања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: