Се тепале двајца директори на училишта во Кавадарци, Јанчев најави разрешување


4 копии

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Училишните одбори да донесат одлука за разрешување на двајцата директори на основни училишта по инцидентот со нарушување на јавен ред и мир, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението се појаснува  дека градоначалникот заедно со службите на општината Кавадарци, денеска ја разгледале состојбата со инцидентот.  - Доставени се ...
| | веќе видена | слични

Директорот на училиштето кој вчера беше снимен во инцидент во дискотека во Кавадарци, го опиша настанот, коментирајќи дека се изнесуваат невистини со цел да се ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ОУ Димката Ангелов – Габерот, Ѓорѓи Ѓорчев, се обрати до јавноста по инцидентот пред угостителски објект во Кавадарци.„Јас Ѓорѓи Ѓорчев под ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се тепале двајца директори на училишта во Кавадарци, Јанчев најави разрешување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: