Нова, трета инвестиција на германската „Костал“ во земјава

Ветерната електрана од 415 мегавати, која треба да се гради во општина Старо Нагоричане, сè уште е во фаза на испитување. Тоа требаше да биде најголема ...
| | веќе видена | слични

Корупција, правна несигурност, неефикасна јавна администрација, незадоволство од анткорупциски процеси и процедури –критики од германските инвеститори во ...
| | веќе видена | слични

Германските компании остануваат на своите одлуки за инвестиции и со актуелните политички случувања во државава, но би имало повеќе инвестиции доколку бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Осумдесет проценти од греманските инвеститори повторно би инвестирале во државава, а за 71 процент зголемувањето на цените на енергијата е еден од најголемите ...
| | веќе видена | слични

Германските инвеститори незадоволни од екомската состојба во земјава. Проблем е што поголемиот дел од нив не очекуваат таа да се подобри. Само 9% се оптимисти ...
| | веќе видена | слични

Германските инвеститори се задоволни од квалитетот и продуктивноста на работната сила, но ја нема доволно. Проблем е и синџирот на добавувачи, бирократијата, ...
| | веќе видена | слични

Заменик-амбасадорот на Германија во државава Ото Граф, на презентацијата на истражувањето за деловната клима на Делегацијата на германското стопанство во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mенаџментот на „Костал“ во Охрид ги отвори вратите од својата фабрика за новинарите пред најавениот трет инвестициски циклус на германската компанија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичките лидери треба да им објаснат на граѓаните зошто се носи законот за амнестија, изјави американската амбасадорка, Анџела Агелер, одговарајќи на ...
сите 357 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 91 | | | веќе видена

Најмалку 21 лице загина, а 15 се повредени кога автобус со туристи излетал од надвозник во близина на Венеција во северна Италија и се запалил, соопштија ...
сите 46 | | | веќе видена

Владимир Путин ја нападна Украина минатата година затоа што веруваше дека НАТО е слаб, според Институтот за проучување на војната. Рускиот претседател веруваше ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 172 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова, трета инвестиција на германската „Костал“ во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: