Народната банка на Македонија ќе продолжи со идентични макроекономски политики како досега

Гувернерката Ангеловска-Бежоска на панел-дискусијата на гувернерите во рамките на Самитот на гувернери на централни банки во Црна Гора Гувернерката на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската комисија денеска објави дека ќе одвои 1,23 милијарди евра за помош на менталното здравје во земјите-членки на ЕУ, со цел менталното здравје да стане ...
| | веќе видена | слични

Околу 2,3 милијарди луѓе ширум светот сè уште користат загадувачки горива за готвење, а 675 милиони луѓе немаат електрична енергија, се вели во извештајот ...
| | веќе видена | слични

Глобалната економија е во несигурна ситуација и се движи кон значително забавување бидејќи наглото зголемување на каматните стапки од централните банки влијае ...
| | веќе видена | слични

Светската банка ја зголеми својата перспектива за глобалниот раст во 2023 година, бидејќи САД, Кина и другите големи економии се покажаа поотпорни од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на УНИЦЕФ, Џејмс Елдер, изјави дека никој не се чувствува безбеден во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат приближно на секои 10 ...
сите 480 | | | веќе видена

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 314 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 201 | | | веќе видена

Од МВР до медиумите го испратија интегралното обраќање на министерот Оливер Спасовски на пресконференцијата. Еве што обзнани првиот човек на МВР. МВР во ...
сите 108 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 101 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 253 | | | веќе видена

Нема отчет за сработеното на партиската трибина на СДС во Битола, а Филипче без одговор зошто акцелераторот за болните од рак 7 години фаќа прашина, се вели во ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народната банка на Македонија ќе продолжи со идентични макроекономски политики како досега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: