Делиите ја распалија „Маракана“ на прослава на шампионски пехар


Партизан утре го очекува решавачкиот натпревар против Цедевита Олимпија за пласман во финалето од АБА лигата. Во серијата е 1-1, па „црно-белите“ безусловна ќе ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарскиот клуб Црвена звезда ја информира јавноста по срамното соопштение на АБА лигата со термините на финалните натпревари – дека нема да го игра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарскиот клуб Црвена Звезда испрати соопштение до јавноста дека нема намера да ја игра финалната серија во АБА лигата против Партизан. Ова поради ...
| | веќе видена | слични

Сезоната во АБА-лигата би можела да заврши скандалозно откако Црвена Звезда уште еднаш го повтори својот став – дека бранителот на трофејот нема намера да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Препукувањата меѓу вечните српски ривали Црвена Звезда и Партизан продолжуваат и во пресрет на завршницата од АБА-лигата, откако „црвено-белите“ повеќе од две ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Цедевита Олимпија изборија победа над Партизан од 95-83 во вториот натпревар од полуфиналната серија во АБА лигата. Домашниот тим бодрен од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делиите ја распалија „Маракана“ на прослава на шампионски пехар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: