Парагвајскиот тинејџер го постигна голот на сезоната во Премиер лигата


Вчера заврши сезоната во англиската Премиер лига. Манчестер сити ја одбрани титулата, а од лигата испаднаа Саутемптон, Лидс и Лестер. Покрај Сити во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Остануваат само уште неколку денови до финалето на Лигата на шампионите, а како што се ближи 10 јуни гледаме се похрабри изјави од редовите на калчолигашот ...
| | веќе видена | слични

Во најавата за големото финале во Лигата на шампионите, играчите на Интер денеска го одработија планираниот „медија-деј“ од кој дел се сите новинари кои сакаат ...
| | веќе видена | слични

Илкај Гундоган веќе седум години е дел од Манчестер Сити, но останува неизвесно дали ќе остане во сегашната средина по истекот на договорот кој му завршува на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Манчестер Сити, вчера го освоија ФА Купот откако во финалето го совладаа градскиот ривал Манчестер Јунајтед со 2-1 во финалето на „Вембли“. ...
| | веќе видена | слични

Илкај Гундоган беше клучниот човек за вториот трофеј на Манчестер сити оваа сезона, постигнувајќи два гола за 2:1 победа над Манчестер јунајтед во финалето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 373 | | | веќе видена

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или ...
сите 184 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 312 | | | веќе видена

Политички и полициски структури на СДС го охрабруваа Палевски да шири токсична атмосфера и да сее омраза- поради неказнивоста дојде до трагично двојно убиство, ...
сите 104 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 209 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе и за еден друг аспект за случајот со убиството на Вања и на Панче. ...
сите 40 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парагвајскиот тинејџер го постигна голот на сезоната во Премиер лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: