Вашите деца не се виновни за вашиот лош ден, фрустрациите, за вашето скршено срце


 Важно е да научите да се борите против заморот, тагата, стравовите и нерешените ситуации. Бидете полни со љубов кон вашите деца. Во нив ќе остане љубовта што ...
| | веќе видена | слични

Како ветерот кој дува низ гранките на дрвјата и листовите што дишат, така и енергијата од униврзумот тече низ нашите животи и просторот во кој живееме. Фенг ...
| | веќе видена | слични

Местењето на креветот по будењето за некој е обврска, додека на другите им претставува губење време. Најновите истражувања кои се спроведени на 68.000 луѓе, ...
| | веќе видена | слични

Сезоната на годишни одмори започна, а за повеќето граѓани од регионот одморот претставува голем удар за буџетот, па се трудат да ги сведат трошоците на ...
| | веќе видена | слични

За да го одржувате вашето тело во движење, еден од најдобрите начини за поактивен животен стил е да го вклучите вежбањето во вашиот секојдневен живот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вашите деца не се виновни за вашиот лош ден, фрустрациите, за вашето скршено срце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: