Казни за 228 возачи во Скопје, 28 за брзо возење

5 копии
5 копии
3 копии
7 копии
4 копии

- Од нив, 23 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 19 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според политичката партија Левица, уставните измени се правна рамка за бугаризација на Македонија. „Антимакедонската власт на СДС и ДУИ заедно со нивните ...
сите 162 | | | веќе видена

Проширувањето на Европската унија во Украина, а можеби и на десетина земји, „е мала револуција“, изјави денеска за радио Европа 1, француската државна ...
сите 131 | | | веќе видена

 Падот од 2016 година, први квартал до први квартал оваа 2023 година во родени деца е фрапантни 40%, 40% помалку родени бебиња. Нема земја во светот кај што ...
сите 108 | | | веќе видена

Не верувам во нови форми на асоцирање и членување во Европска Унија, изјави македонскиот претседател Стево Пендаровски како реакција на пораките кои ги упатија ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казни за 228 возачи во Скопје, 28 за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: