„Денови на шпанска литература“ во ДПМ


4 копии
4 копии

Објавен е година. Конкурсот ќе трае од 1 до 30 јуни 2023 година, соопшти денеска Министерството за култура. - Со државната награда „Св. Климент Охридски“ се ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура го распиша овогодишниот конкурс за државната награда „Св. Климент Охридски“. Оттаму посочуваат дека со наградата се оддава највисоко ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Издавачката куќа „Антолог“ соопштува дека е отворен конкурсот за најдобар превод на македонски јазик „Драги“. Наградата за најдобар превод на македонски јазик ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура распиша конкурс за учество на манифестацијата „Цртај на македонски јазик“, која цели на поттикнување на создавање на дела со употреба ...
| | веќе видена | слични

Во Клубот на пратеници во Скопје денеска започнаа Иселеничките поетски средби во организација на Агенцијата за иселеништво. Првите иселенички поетски средби ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Денови на шпанска литература“ во ДПМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: