Стопанската комора и Владата со спротивставени ставови за мерката „замрзнување на цените“


Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ниту една недела нема да издржат замрзнатите цени на овошјето и зеленчукот. Дел од производите ќе поскапат оти поскапел увозот, иако цените требаше да важат до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на седница во вторник ќе ги ревидира цените на 11-те видови овошје и зеленчук за кои претходно донесе одлука да бидат замрзнат до крајот на месецов, ...
| | веќе видена | слични

Рафтовите осамнаа празни низ поголемите маркети, откако беа замрзнати цените на овошјето и зеленчукот. Граѓаните револтирани, велат функционерите си ги ...
| | веќе видена | слични

Откако ги замрнзаа, сега ќе ги одмрзнуваат. Владата се пишмани – во вторник пак ќе ги зголемува цените на овошјето и зеленчукот, зашто поскапел увозот. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши најави корекција на замрзнатите цени на овошјето и зеленчукот, затоа што лажните фактури што ги прикажувале увозниците ...
| | веќе видена | слични

Ќе поскапат некои од производите со замрзнати цени оти поскапел увозот. Министерот за економија, Крешник Бектеши, најави дека во вторник следната недела ќе има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската приватна воена компанија „Вагнер“ почна да ги повлекува своите единици од украинскиот град Бахмут и да ги префрла освоените позиции на редовните руски ...
сите 235 | | | веќе видена

Достоинствено и со државни почести, под мотото „Писмото е нашиот универзум“, Владата на Република Македонија, го одбележа државниот празник 24 Мај - Ден на ...
сите 119 | | | веќе видена

Легендарната Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, по долго боледување. Во соопштението се вели: „Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот, почина денеска на ...
сите 50 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за европски прашања денеска ќе ја продолжи 54. седница на која на дневен ред е останат само Предлог на закон за академија за судии и ...
сите 467 | | | веќе видена

Главна тема на неформалниот состанок во Брисел на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската Унија и земјите од Западен Балкан во рамките ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанската комора и Владата со спротивставени ставови за мерката „замрзнување на цените“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: