ПУТИН ВЕЌЕ ГИ ПРИПРЕМА РУСИТЕ ЗА НУКЛЕАРНА ВОЈНА: Црно предупредување од руски нобеловец!

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алексеј Москаљов, Русин обвинет за дискредитација на руската војска откако неговата ќерка нацрта антивоен цртеж, е во притвор во Белорусија, јави руската ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Руското обвинителство денеска побара 25 години затвор за затворениот руски опозициски активист Владимир Кара-Мурза, кој беше обвинет за велепредавство. - ...
| | веќе видена | слични

41-годишникот е еден од малиот број истакнати опозициски фигури кои останаа во Русија и продолжија да зборуваат против претседателот Владимир Путин откако ...
| | веќе видена | слични

Руските обвинители во четвртокот побараа 25-годишна затворска казна за опозицискиот политичар Владимир Кара-Мурза, кому му се суди без присуство на јавноста по ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот кривичен суд (МКС) неа сака да ја уапси за воено злосторство илегална депортација на малолетници. Да потсетиме, МКС на 17 март издаде налози за ...
| | веќе видена | слични

Имa пресврт во приказната за руско девојче кое заврши во сиропиталиште откако нацрта антивоен цртан филм на училиште. Како што пренесува Ројтерс, руски извори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 568 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 334 | | | веќе видена

МЗ по бројните негативни рекации од јавноста, излезе со појаснување за МИА, во кое тврди дека ќе бидат исти цените за косовските и албанските државјани како за ...
сите 314 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 231 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ја прифати подадената рака. Промената на ставот на ВМРО-ДПМНЕ со прифаќање на уставните измени и учество во широка Влада за европски ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПУТИН ВЕЌЕ ГИ ПРИПРЕМА РУСИТЕ ЗА НУКЛЕАРНА ВОЈНА: Црно предупредување од руски нобеловец!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: