Бајден: Загрижен сум поради можноста Русија да испрати нуклеарно оружје во Белорусија

Американскиот претседател Џо Бајден вчера изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија.„Тие сè уште не го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Екс американскиот претседател Бил Клинтон во интервју за ирскиот „RTÉ news“ изјави дека жали затоа што во 1994 година ги уверил украинските власти дека треба ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон рече дека жали поради својата улога во убедувањето на Украина да се откаже од нуклеарното оружје. „Се ...
| | веќе видена | слични

Бил Клинтон: Жалам што ги убедив Украинците да се откажат од нуклеарното оружје Александра Спасеска 05.04.2023 / 13:22 Свет Поранешниот американски претседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Белорускиот претседател Александар Лукашенко во среда отпатува за Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин, негов близок сојузник, за низа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на руската разузнавачка служба тврди дека Западот ја турка Грузија, која граничи со Русија, во конфликт со Москва за да отвори втор фронт бидејќи војната ...
| | веќе видена | слични

Русија не се заканува на никого со нуклеарно оружје, иако западните медиуми во рамките на својата пропаганда го тврдат спротивното, изјави вчера постојаниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 454 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден: Загрижен сум поради можноста Русија да испрати нуклеарно оружје во Белорусија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: