Истрагата за тунелот во Идризово траела два месеци, Спасовски најавува одговорност


МВР два месеци знаеле за тунелот во Идризово и ја зголемиле безбедноста во затворот. Министерот Спасовски вели во моментов се прибираат докази дали и колку од ...
| | веќе видена | слични

Најмалку четири месеци институциите знаат дека Гордана Јанкулоска заедно со останатите затворенички во затворот „Идризово“ се дискриминирани, но случајот нема ...
| | веќе видена | слични

Претставките се во тек, во меѓувреме ние упативме допис до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација за почитање на законскиот рок за донесување ...
| | веќе видена | слични

Советничката на Народниот правобранител Васка Бајрамовска-Мустафа во денешното интервју за РСЕ вели дека поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која отслужува 4-годишна затворскја казна поднела две претставки кај народниот правобранител за ...
| | веќе видена | слични

На екс министерката Гордана Јанкуловска, како и на останатите затвореници од женски пол им е оневозможено да ги користат законските погодности коишто ги имаат ...
| | веќе видена | слични

Гордана Јанкулоска има чувство на каење што не си заминала порано од политиката, бидејќи тој труд и време што го одвојувала за министерството со кое раководела ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е осудена на затворска казна, го гледа синот само три часа месечно. Ова во телвизиско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрагата за тунелот во Идризово траела два месеци, Спасовски најавува одговорност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: