КОВАЧЕВСКИ: Тупанчевски не е лут, туку процедурално не ја потпиша еврообврзницата

Премиерот Димитар Ковачевски денеска демантираше дека министерот за правда Никола Тупанчевски се налутил и затоа ја потпишал еврообрзницата од 600 милиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека се чека да се избере новиот министер за правда, кој, пак, по се изгледа дека прва задача кога ќе седне на министерското столче, ќе му биде да ја потпише ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за финансии е подготвено и може веднаш да излезе на меѓународниот пазар со издавање на еврообврзницата, штом во Собранието заврши процедурата за ...
| | веќе видена | слични

Штом се избере министер за правда, ние сме подготвени следниот ден да настапиме на пазарот, зависно од оценките на банките кои ќе посочат кои се добри позиции. ...
| | веќе видена | слични

Зоранчо Јованчев, пратеник од ВМРО, во дебатата за разрешување на министерот за информатичко општество и администрација, рече дека имаме Влада на скандали и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа влада е влада на скандали и несносење на одговорност. Откажана е еврообврзницата со причина неразбирлива за финансискиот свет, во исто време Владата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата наместо да чека од Собранието да биде избран нов министер за правда за да го потпише мислењето за еврообврзницата можеше да го овласти премиерот ...
| | веќе видена | слични

На авторот на една од најдолго објавуваните колумни во македонското новинарство ,,Сакам да кажам” не му се верува колку е неспособна власта на СДСМ и ДУИ. ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ, велат, инвеститорите се заинтересирани повторно да се пријават на аукцијата која ќе се реализира веднаш по изборот на новиот министер за правда. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1024 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 215 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 100 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ: Тупанчевски не е лут, туку процедурално не ја потпиша еврообврзницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: