НАМАЛЕНОТО РУСКО ПРОИЗВОДСТВО ВЕЌЕ НЕ ГИ ЗАГРИЖУВА ПАЗАРИТЕ: Цените на нафтата се стабилизираат

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата во благ пад, откако се зголемија за 2 отсто во претходната сесија, бидејќи инвеститорите го отфрлија влијанието на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Трговските партнери на Москва плаќаат повеќе за руската сурова нафта отколку што сугерираат цитираните цени, се вели во белешката на ...
| | веќе видена | слични

Српските медиуми деновиве пишуваа дека нивните граѓани во услови на криза, вложуваат во дукати кои во иднина би ги продале. Во златарниците во Скопје велат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Цените на нафтата пораснаа утринава поради силната побарувачка во Кина, но понатамошните добивки беа ограничени со одлуката на САД да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 592 | | | веќе видена

Формулата за евентуалните уставни измени мора да вклучува јасен носител на државноста во името на македонскиот народ Никој во суштина нема проблем Бугарите да ...
сите 238 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 116 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАМАЛЕНОТО РУСКО ПРОИЗВОДСТВО ВЕЌЕ НЕ ГИ ЗАГРИЖУВА ПАЗАРИТЕ: Цените на нафтата се стабилизираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: