АД ЕСМ: Нов рекорд на дневно производтсво на струја во последните 10 години


АД ЕСМ во текот на вчерашниот ден преку капацитетите со кои располага произведе 22.933 MWh електрична енергија, што претставува највисоко дневно производство ...
| | веќе видена | слични
24 копии
3 копии

Мерките и политиките во енергетиката на Владата и институциите предводени од СДСМ даваат реални и видливи резултати. Во време на светска енергетска криза, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во време на светска енергетска криза, домашниот енергетски сектор работи со полн капацитет, а производството на електрична енергија е на рекордно ниво. Во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролка на СДСМ, Богданка Кузеска вели „АД ЕСМ деновиве произведе најголемо дневно количество електрична енергија во последните 10 години“. „Мерките и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од владеачката партија, СДСМ, велат во јануари годинава, 87 отсто од потребите за електрична енергија во државата се обезбедени од домашни капацитети, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 139 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 104 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 162 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД ЕСМ: Нов рекорд на дневно производтсво на струја во последните 10 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: