ЗОШТО СЕ ВАЖНИ КРИТЕРИУМИТЕ ESG? Конференција на АмЧам за долгорочна одржливост на бизнисите

Во организација на Американската стопанска комора во Северна Македонија (АмЧам), денеска во Скопје се одржа конференција посветена на важноста на ESG ...
| | веќе видена | слични

Каков е интересот за штедење, колкави се каматните стапки за орочени средства во банката, како граѓаните сами да ги проверуваат своите заштеди, влијанието на ...
| | веќе видена | слични

Онлајн казината во Македонија бележат сѐ поголем подем. Во земјава никогаш досега не било полесно да се пристапи до онлајн казината. Луѓето веке не мораат да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa ТТК Банка АД Скопје на 14.2.2023 година ја исплати каматата за третата година на сопствениците на корпоративни обврзници – втора ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Пристапот на ПроКредит Банка се базира на добро познавање на своите клиенти, одржување на редовна соработка и отворена комуникација ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Првата P2P /peer-to-peer/ платформа создадена во Македонија, иновативна компанија која примени паметно инвестирање и понуди одлични ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје ќе изврши исплата на годишната камата по каматна стапка од 2,7% на годишно ниво на имателите на Корпоративна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 133 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
сите 313 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 78 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден вчера изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија.„Тие сè уште не го ...
сите 221 | | | веќе видена

Вработените во ЈСП Турс три месеци немаат земено плати. Освен што не добиваат средства за егзистенција и три месеци се без плата, тоа со себе повлекува и други ...
сите 96 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗОШТО СЕ ВАЖНИ КРИТЕРИУМИТЕ ESG? Конференција на АмЧам за долгорочна одржливост на бизнисите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: