Бочварски бара Европа да ни помогне да ја изградиме железницата

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски , денеска на средба со Алберто Мацола , извршен директор на Заедницата на европските железници, ги наведе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочаврски, директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор Зоран Ѓорѓијев, како претставници од Центарот ...
| | веќе видена | слични

52 семејства од социјално ранливите категории граѓани од Гевгелија се на чекор од добивање покрив над глава. За жителите на овој град утре ќе биде објавен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Инвестираме преку 1 милијарда евра во подобрување на транспортната инфраструктура, пред се во изградба на нови патни и железнички траси, со што обезбедуваме ...
| | веќе видена | слични

„Тука, преку оваа пруга поминал првиот воз во Македонија во далечната 1873 година, а еве денеска оваа секција комплетно ја реконструираме. Продолжуваме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска се обрати онлајн на Втората министерска конференција на Унијата за транспорт на земјите од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска одржа работна средба со Алберто Мацола, извршен директор на Заедницата на европските железници. Како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 401 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот парламент Владимир Орлиќ денеска оцени дека протестите во Приштина поради европскиот договор за нормализација на односите меѓу Косово ...
сите 470 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 181 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 140 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 31 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 95 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 198 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски бара Европа да ни помогне да ја изградиме железницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: